top of page

N, 01. juuli

|

Kabli seltsimaja

Trio Maag ja Isabel Bermejo - vokaal

Kaspar Uljas - bandoonium, Marek Talts - kitarrid, Mingo Rajandi – kontrabass

Trio Maag ja Isabel Bermejo - vokaal
Trio Maag ja Isabel Bermejo - vokaal

Aeg ja koht

01. juuli 2021, 20:00

Kabli seltsimaja, Kabli, 86002 Pärnu maakond, Eesti

Sündmusest

PILETID PILETILEVIS

Trio Maag ehk Kaspar Uljas, Marek Talts ja Mingo Rajandi on juba kuus aastat püüdnud mõista, mis loom on Argentiina tango. Buenos Aireses erinevate kultuuride kokku sulamisel tekkinud tantsu- ja muusikastiil käitub täpselt nagu buenosaireslane kuulsa kirjaniku Borgese tsitaadis: ta on itaallane, kes räägib hispaania keelt, elab nagu pariislane aga ihkab olla inglane. Sama lugu on tangoga, mine võta kinni mis ta on. Öeldakse veel, et tango on ooper kolmes minutis, ükski inimlik tunne ei jää puudutamata, kõik see on aga tunduvalt säästlikumas vormis kui Wagneril.

Kuna kilometraaž Eesti ja Ladina-Ameerika vahel on märkimisväärne, läheb tee peal siiski midagi kaduma ning üht-teist tuleb ka juurde. Nii ei ole Trio Maagi eesmärk sugugi autentsel kujul Buenos Airest teleportida, vaid pigem esitada erinevat muusikat, mis kõik tangost ja Argentiina kultuurist impulsse saanud. Selleks võivad olla Ladina-Ameerika rahvalaulud, seaded klassikalise muusika maiuspaladest või omalooming.

Trio Maagi isikupärase ja eksootilise kõla moodustavad Argentiina tangos kesksel kohal trooniv bandoonium, mida mängib end nii Argentiinas kui Hollandis täiendanud karismaatiline Kaspar Uljas, akustilisel ja elektrikitarril särab impulsiivne Marek Talts ning ansambli põhitoonide eest vastutab helilooja ja kontrabassist Mingo Rajandi. Vaheldusrikka, vahetu ning emotsionaalselt kaasakiskuva esitus-stiili aluseks on läbikomponeeritud materjali orgaaniline vaheldumine improvisatsioonidega.

Erilise pärlina lisandub Trio Maagile rohkete annetega õnnistatud keevaline Hispaania lauljatar Isabel Bermejo, kes tunneb end koduselt nii jazz-, flamenko-, tango- kui muus Ladina-Ameerika muusikas.

Isabel Bermejo on mitmekülgne laulja ning võimekas muusik, kelle jõuline lavaline kohalolek ja siirad emotsioonid suudavad nakatada iga kuulajat. Kaspar Uljas kohtus lauljatariga kolm aastat tagasi Rotterdami konservatooriumis koos õppides, kust algas nende ühine koostöö. Möödunud suvel tuuritasid Trio Maag ja Isabel Bermejo esmakordselt Eestis, mille raames anti viis menukat kontserti.

Isabel Bermejo (Hispaania) - laul

Kaspar Uljas - bandoonium

Marek Talts - kitarrid

Mingo Rajandi - kontrabass

FB

Spotify

Pilet 15.-/12.- Piletilevis ja kohapeal

Jaga

bottom of page