top of page

FESTIVAL 2018

KABLI PÄIKESELOOJANGU FESTIVAL 2018
29. juuni - 05. august


 

01.-31.07 Häädemeeste muuseumis  ajalooline fotonäitus "See oli siis, aastal 19.... ja nüüd aastal 2018"

 

 

R 29.06 20.00 Kollamaa õuel Häädemeestel

"Pariisi taeva all – õhtu muusikaga"

NB! Olete Kollamaale oodatud juba alates kell 17.00, mil avatakse kodukohvik!

Maarja Sukles ja Anna Regina Kalk ühendavad üheks õhtuks Häädemeeste ja Pariisi taeva. Koos tuuakse publiku ette prantsus- ja eestikeelset muusikat omanäolistes seadetes.

Maarja Sukles on mitmekülgne laulja, kellele on hingelähedased prantsuse šansoonid, bossanoova ja džässmuusika. Anna Regina Kalk on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tudeeriv džässkitarrist. Ta on olnud tegev mitmetes koosseisudes, astudes üles erinevates džässklubides üle Eesti ning osaledes rahvusvahelistel festivalidel nagu Jazzkaar, Tudengijazz, Visioon ja Close Encounters.

Kollamaa talu hoovis on selleks õhtuks avatud kodukohvik, et pakkuda maitsvat ja mõnusat äraolemist.

Pilet 10/8.

 

P 01.07 20.00 Muhude õuel Häädemeestel

"Lauljaks kasvamise teekond" Evelin Samuel-Randvere ja Johan Randvere 

Duo Randvere-Samuel-Randvere on kooslus, kus kohtuvad klassikaline klaver, pop-laulja hääl, vahetu improvisatsioon ning siiras rõõm muusikast. Kontserdi kavas on lüürilised palad esinejate enda seades, just sellises järjekorras, nagu üks laulja neid oma küpseks lauljaks kasvamise teekonnal esitanud on. Kõrvuti kõlavad nii kõigile tuntud laulud, kui ka teosed, mida teavad ainult Johan ja Evelin. 

Veel üks oluline nüanss kontserdipaigaga on see, et samas majas on elanud ka Johani kallid vanavanemad, mistõttu on kontserdipaik eriliselt armas. Laulude vahele räägib Johan ka lustakaid ja armsaid lugusid oma mälestustest Häädemeestel.

Evelin Samuel-Randvere on tuntud eelkõige lüüriliste lugude esitajana, ta on võitnud mitmeid laulukonkursse, andnud välja albumi plaadifirma Universal Music Scandinavia alt ning esindanud Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Jeruusalemmas, kus ta saavutas 6. koha. 

Johan Randvere on üks eredamatest oma põlvkonna pianistidest, kes on hiljuti esinenud näiteks nii Carnegie Hallis kui Moskva Konservatooriumi suures saalis – maailma hinnatuimates kontserdisaalides. Ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse ning saanud Noor Muusik 2014 tiitli.

Muhude õuel on avatud kodukohvik ja Evelin Samuel-Randvere keraamika näitus-müük.

Pilet 10/8.

 

K 04.07 20.00 Kosmonautika Puhkekeskuses

Kosmose kolmapäev. InBoiler ja Heikki Kalle

Pilet 12/8.

 

N 05.07 20.00 Uue-Jaani talus

Hingekosutusõhtu šamaan Anu Pahkaga

Hingekosutusõhtu "Selgetnägijate tuleproovi" eelmise hooaja võitja Anu Pahkaga. Toimub Kabli Päikseloojangu Festivali 2018 sisseõnnistamine tule - ja samaanitrummi saatel. Põnev vestlusõhtu lõkke ümber.

Pilet 10/8.

 

R 06.07 20.00 Kabli Aidas

Jüri Aarma vestlusõhtu NAINE

psühhoterapeut, saatejuht Katrin Saali Saul

Katrin Saali Saul on perekonna psühhoterapeut, kel töökogemust hingeprobleemide ja suhete sasipundarde harutamises üle kahekümne aasta.

Tema sulest on ilmunud kolm raamatut: "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma" (2015), mis juba kolmandat aastat püsib Eesti raamatupoodide müügiedetabelites, kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat"(2016) ja logiraamat „Aasta eredad hetked“ (2017).

Katrinil on ka magistrikraad Tartu Ülikoolist inglise kirjanduses, talle on sündinud neli last. Tänasel päeval on ta Vikerraadio psühholoogiat ja suhteid käsitleva “Peresaate” autor ja saatejuht ning oodatud lektor paljudes Eestimaa paikades.

Müügil raamatud.

Pilet 8/5.

 

L 07.07 22.00 Kabli rannalaval

Videodisko. DJ Vardo Rohtmets ja DJ Riho Pruul

Pilet 6

 

P 08.07 20.00 Kabli Aidas

Kogupere-etendus “PIIP JA TUUT KONTSERDIL” 

See on Piip ja Tuut klounipaari esimene lavastus, mis on valminud aastate jooksul publikuga koos improviseerides. Seda etendust tullakse ikka ja jälle vaatama, see on iga kord nagu uus ning hea on naerda teiste üle ja tervislik ka enda üle.

Etenduses kehastavad Piip ja Tuut kahte koristajat, kel on palutud pärast kontserti saal ära koristada. Sedakorda tulevad nad juba varakult kohale, et ka ise algavast kontserdist osa saada. Aga juhuslikult satuvad lavale, otse sadade pealtvaatajate silme ette ning ei saa sealt enne tulema, kui kõik trikid on ette näidatud.

See on teater nagu tsirkus või tsirkus nagu teater ehk teatriklounid Piip ja Tuut oma kirevaimas väljapanekus. Etenduses näeb tasakaalutrikke ja akrobaatikat, viguriga laule ja ehedaid klounitempe.

Autorid, lavastajad, näitlejad on Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross

Etendus sobib vaatamiseks kogu perele – lastele soovitav alates 3. eluaastast, aga sobib kogu perele, ka vanaemadele ja vanaisadele.

Pilet 8/5.

 

P 08.07 20.00 Kabli rannas

Rannajooga

Õpetaja Kaire Käära

NB! Vihmaga ei toimu

Pilet 5

 

E 09.07 20.00 Häädemeeste kirikus

ÕHTUMUUSIKA. Klassikatähtedest akordioniduo: Henri Zibo ja Mikk Langeproon

Henri Zibo (1996) alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis , lõpetades muusikakooli kiitusega. Õpingud jätkusid 2012-2015 Tallinna Muusikakeskkoolis ning alates 2015. aasta sügisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. H. Zibo on pälvinud telekonkursil Klassikatähed 2014 II koha ning Lätis, Daugavpilsis toimunud konkursil "Naujene 2016" saavutas II koha.

H. Zibo on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning osalenud meistrikursustel erinevate akordionitippude juures (Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard). H.Zibo on teinud koostööd mitmete eesti muusikute ja heliloojatega: Mihkel Poll, Meelis Vind, Johan Randvere, Mart Sander, MarcelJohannes ja Katariina Maria Kits, Marten Kuningas, Marek Sadam, Artjom Savitski, Tauno Aints ja maestro Arvo Pärt.

Mikk Langeproon (1995) alustas akordioniõpinguid 8-aastaselt Tallinna Muusikakoolis. 2011. aastal astus Mikk G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klassikalise akordioni erialale Tiina Välja klassi, mille lõpetas kiitusega ning talle omistati Otsakooli hõbemärk. Paralleelselt lõpetas ta ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kuldmedaliga. 2017. aasta lõpetas Mikk bakalaureuse õpingud Helsingis Sibeliuse akadeemias Prof. Matti Rantanen’i käe all. 2017-2018 õppeaastal täiendab Mikk end ERASMUS - programmi raames Austrias, Grazi Muusikaülikoolis.

Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnatud kohti vabariiklikel akordionikonkurssidel. Lisaks on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas ta 2013. aastal mainekal Rahvusvahelisel Vilniuse akordionikonkursil II koha.

2013. aastal võitis ta Maxima Tulevikutalendi tiitli muusika, kunsti ja kultuuri valdkonnas ja 2016. aastal pälvis Viimsi vallas tiitli „Aasta muusik 2016“. Märkimist väärib ka 2014. aastal konkursi Round Table eripreemia, konkursi „Noor Helilooja 2017“ finaalikoht ning edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016“. Mikk on andnud kontserte erinevates riikides, raadios, televisioonis ja olnud ka akordionikonkursside žüriiliikmeks. Solistitegevuse kõrval on Mikk Langeproon tegev ka mitme ansambli koosseisus.

Pilet 10/8.

 

T 10.07 20.00 Lepanina hotelli restoranis

SALONGIÕHTU “Mees ja naine”. Inga Lunge ja Toomas Lunge.

Lood ja laulud meestest, naistest, elust ja armastusest.  Sekka tsitaadid kuulsatelt inimestelt.

Esitavad näitleja Inga Lunge ja muusika Toomas Lunge.

Pilet 12/8.

 

N 12.07 20.00 Tuisuliiva õuel

Muinasjutuline õhtu Tuisuliival

Erki Kaikkonen ja Mick Pedaja

On käes aeg taastada energiavarud, seada uued sihid, teha hingele pai ja keskenduda kõigele, kust vaim toitu saab. Tule saa osa Mick Pedaja muusikast ning lase ennast kanda Erki Kaikkoneni müstilistel muinasjuttudel.

Mick Pedaja on muusik ja laulja. Micku eesmärk on viia rahu Maailmale ning inimestele läbi muusika. Inspiratsiooniks inimesed, loodus, elu ning helid tema ümber.

Erki Kaikkonen on muinasjutuvestja ja ruumi looja. Nüüdseks  elu uurimise ja meditatsioonipraktikatega tegelenud  26 aastat.

Erki on koolitaja, nõustaja ja müstiline muinasjutuvestja, kelle elu lahutamaktuks osaks on enese ja elu-uurimine. Erki kannab enesega teadmisi ja kogemusi õpingutest nii välismaalt kui ka kodumaalt, kus ta õppis ühiskonnateadusi, antropoloogiat,psühholoogiat, kommunikatsiooni ja andragoogikat. Ta on pühendunud aastaid müstilistesse traditsioonidesse süüvimisele, mis kandunud meieni kaugest minevikust ja kõnetavad meid senini.

Kuna õhtupoolik on täis müstikat ja muinasjutte, võid riietuda oma lemmiktegelaseks mõnest muinasjutust, seltis segasem;))

Mõnusamaks olemiseks võid kaasa võtta mati ja pleedi.

Pilet 10/8.

 

R 13.07 11.00 RMK Kabli külastuskeskuses

Lastehommik

Lastele alates 5. eluaastast. Koolieelikud on oodatud koos täiskasvanu(te)ga. Lastehommiku kestus u 1,5 h.

Pilet lastele 5.- (vanematele tasuta)

 

R 13.07 20.00 Kabli Aidas

Jüri Aarma vestlusõhtu MEES

blogija, kirjanik ja eestkõneleja Jesper Parve

Jesper Parve on endine profikorvpallur, nüüdne maailmarändur, blogija ja kirjanik, kellest viimasel ajal on saanud omamoodi eestkõneleja Eesti meestele. Oma blogis ja raamatutes ei kuuluta Jesper ülemaailmset suurt tõde meestest, vaid räägib pigem erinevaid mõtteid-ideid meheks olemisest läbi oma kogemuste. Kirjastusel Pilgrim on ilmunud Jesper Parve raamat "Mees. Otse ja ausalt" ning kirjastusel Petrone Print raamat ,,Minu Bali"

Müügil raamatud.

Pilet 8/5.

 

L 14.07 20.00 Rannakodus

Marek Sadam

Pilet 10.

 

P 15.07 11.00  

Ekskursioon "Mõnus aeg ja aed Massiarus"

Ekskursioon viib tutvuma paksude metsade keskel asuva Massiaru ja Urissaarega. Külastatakse vana Massiaru koolimaja, mis on saanud uue hingamise rahvusvahelise loomekeskuse Massia näol. Tegemist on omanäolise keskusega, kuhu on kokku kogunenud loomeinimesed üle maailma. Tuuri kestel külastatakse ka imekaunist Urissaare õigeusu kirikut, mis külastajatele harva oma uksed avab. Lõpetuseks jõutakse kohalikku mustikalõhnalisesse aeda. Perenaine näitab oma aia kauneimaid eksemplare, annab huvilistele nõuandeid ning külalised lastakse ka mustikapeenrale.Siin ootab eksursante kohv ja hõrk amps.

Kestus 2,5-3 tundi.

NB! Ekskursioon toimub oma transpordiga ja vajalik eelregistreerimine tel 56 980136, giid Kaire Käära

Pilet 10

NB! KUNA KOHAD PIIRATUD, SIIS TASUTA PILETID JA PASSID EI KEHTI!

 

P 15.07  20.00 Kabli Aidas

Teatriõhtu. Jaan Tätte “Latern”

Jaan Tätte näidend „Latern” räägib armastuse ootusest ning otsingust, lootusest isiklikule õnnele, inimlikest väärtustest ja hoiakutest. Kõik need inimesele üliolulised teemad on käsitletud mõnusa ja muheda huumoriga. Lugu on tütarlapsest, kes elab väikesel saarel ning süütab õhtuti mere ääres laterna, lootuses leida tõeline armastus. Hoolimata papa abist otsingutel mööda rannikut ja mamma tarkuseteradest tundub siiski, et armastus jääb tulemata. Ühel õhtul toob papa koju tünni, mille seest kostab kopsimist… Sellest kopsimisest hargnevad edasised sündmused.

Autor Jaan Tätte, lavastaja Eva Kalbus, kunstnikud Kaia Tungal ja Kamilla Kase

Osades: Andrus Eelmäe, Merle Talvik, Ingrid Noodla, Germo Toonikus, Miika Pihlak

Pilet 10/8.

 

P 15.07 20.00 Kabli rannas

Rannajooga

Õpetaja Kaire Käära

NB! Vihmaga ei toimu

Pilet 5

 

E 16.07 20.00 Kabli Aida filmifestival EESTI FILM

20.00 “Seltsimees laps”

külas Leelo Tungal

vestlusringi modereerib Jüri Aarma

Pilet 5.

 

T 17.07 Kabli Aida filmifestival EESTI FILM

20.00 “Rodeo”

22.15 “Ahto. Unistuste jaht”

külas Kiur Aarma ja Tiit Pruuli

vestlusringi modereerib Jüri Aarma

Pilet 5.

 

K 18.07 Kabli Aida filmifestival EESTI FILM

20.00 “November”

külas filmitegijad

vestlusringi modereerib Jüri Aarma

Pilet 5.

 

 

N 19.07 20.00 Tuisuliiva õuel

Jarek Kasar

Pilet 10/8.

 

R 20.07 19.00 Rannakodus

Vene Noorsooteatri lavastus "ЭДИТ ПИАФ. ЖИЗНЬ В КРЕДИТ."

Alla 16. a mittesoovitav. Etendus on vene keeles. Kestus 1 h ja 40 min

Pilet 8.

 

L 21.07 KABLI HOOVIDE PÄEV

kell 11-17.00 kutsutakse taas kõiki Kabli vahele jalutama ning avastama selle toredat rahvast ja majapidamisi. 

 

Külalisi ootavad:

 • Kadri hoovi põld ja aiasaadused

 • Kabli Seltsimajas Häädemeeste valla rahva käsitöö- ja kunstinäitus

 • Juksi talu hoovikohvik

 • Koduõue hoovi iluaed

 • Igal täistunnil pajatab Veio Jakobson lugusid Kabli kaptenitest ja purjelaevadest Kabli jaala juures (Seltsimaja juures)

 • Igal täistunnil viib Romantiline Rannatee Jaagupi sadamast jahiga sõitma ning esitleb Rannatee maitseid Pärnumaa maitsete aastal 

 • 12.00 avatakse kuurikohvik Mustamäel

 • 13.00 toimub Mustamäel Indreku ja Heili kodukontsert koos Jüri Aarma müstilise theremyniga. Kohvi ja vahvlit pakutakse ka.

 • 15.00 Aldur Vunki raamatu "Puust laevad, rauast mehed" esitlus Kabli Aidas.

 • u 16.00 peale raamatu esitlust toimub Romantilise Rannatee maitsete esitlus Pärnumaa Maitsete aastal Kabli Aidas 

 • 20.00 Kabli Aidas “Hüvasti Jaani baar”, tantsuks ansambel Kentukid. Kentukid jõuavad lavale 21.30, enne seda aga meenutame koos Jaani baari hiilgeaegu. Avatud on Jaani baar :) Pilet 5.-

 • Külalisi ootavad ka Kabli Pagar ning RMK Kabli külastuskeskus

 • Jalgrattaid saab rentida Kosmonautika Puhkekeskusest

 

Vaata kaardilt, kus need kohad asuvad siit.

 

P 22.07 19.00 Rannakodus

Jäääär

Pilet 10.

 

P 22.07 20.00 Kabli rannas

Rannajooga

Õpetaja Kaire Käära

NB! Vihmaga ei toimu

Pilet 5

 

E 23.07 20.00 Kabli rannalaval

Curly Strings

Pilet 12.

 

T 24.07 20.00 Lepanina hotelli restoranis

SALONGIÕHTU “Laulud või nii”

Vladislav Koržets (sõna), Riho Sibul (laul, kitarr), Ain Agan (kitarr)

Muhe trio tahab jagada teiega, armas publik, seda, mida teile jagamiseks neile jagatud on. Salongiõhtu "Laulud või nii" selgrooks on Riho poolt Vladislavi tekstidele loodud laulud Riho Sibula esituses. Vladislav lisab omalt poolt seni viisistamata luuletusi ja mõtisklusi inimesest, kõiksusest ja ilmas olemisest. Ain Agan lisab toimuvale omalt poolt imelisi helivärve. Ega rohkem väga lisada oskagi. Ehk vaid seda, et lubatud on nii naer kui ka nutt.

1984. aastal sündis laul "Aed", mille Riho Sibul komponeeris oma sõbra Vladislav Koržetsi tekstile. Järgnevate aastakümnete vältel sündis juurde uusi laule nagu "Videvik", "Tähesära", "Puudutus", "Pisitasa" jne. 2011. a vormus Riho ja Vladislavi koostöö heliplaadiks "Kahemehesaag", ent mitmeid laule on loodud ka pärast seda. 2016. a üllitas Vladislav oma laulutekstid raamatuna "Laulud või nii" ning pälvis nende eest Eesti Kultuurkapitali luulepreemia.

Müügil CD plaadid ja V. Koržetsi raamatud.

Pilet 12/8.

 

K 25.07 20.00 Kosmonautika puhkekeskuses

Kosmose kolmapäev. Kirjandusõhtu

Romantika á la BaikonurKabli Päikeseloojangu Festivali raames stardib lavaorbiidile esmakordselt loominguline ekipaaź koosseisus Merle "Merca" Jääger, Kärt Kross-Merilo ja Georg Merilo (kõik kolm oma lemmikluuletustega), kellega koos samas raketis istuvad ja musitseerivad Ain Agan ja Andre Maaker (mõlemad kitarridel).

Tegemist on artistidega, kes kõik eri aegadel ja erinevates kosmoseprojektides nii soolo- kui ühislende teinud, näinud UFOsid lähedalt ja Päikest kaugelt, ning keda kõiki liidab üks - armastus muusika ja luule Linnutee vastu.

Armas publik , olete südamest teretulnud Romantilise Luulekava 10. tegutsemisaasta esimese tähelaeva starti oma silmaga tunnistama.

NB! 2019 suvel ootame kosmoserändureid Kablisse tagasi, et kuulda ja näha elust kaugetele planeetidel, sellest lähemalt juba järgmise aasta Päikeseloojangu festivali kavas.

Romantiline Luulekava on 2009 loodud luulekontserdite formaat ja sari, kus erinevad kirjanikud ja näitlejad esitavad oma lemmikluulet ja professionaalsed muusikud püüavad sõnaloomingule helidega vääriliselt vastata.

Pilet 8/5.

 

N 26.07 20.00 Uue-Jaani talus

Hingekosutusõhtu. Voldemar  Kuslap

Vestleme armastatud Eesti lauljaga ning kuulame head muusikat vanameistri esituses

Pilet 10/8.

 

R 27.07 22.00 Kabli rannalaval

Rannapidu "Respekt"

Pilet 10.

 

R 27.07 22.00 Nigula raba rajal

Päikeseloojangu - öömatk Nigula rabas unetutele seiklejatele

Giidid Marika Kose ja Kaja Kübar

Matka pikkus 7 km, kestvus koos väikese päikesetõusu piknikuga 3,5-4 h.

NB! Kohad on piiratud, vajalik eelregistreerimine tel 5656 1373

Alla 10 a lastele ei soovita

Pilet 12

KOHAD ON TÄIS! LISAMATK TOIMUB 29. JUULIL

 

P 29.07 19.00 Rannakodus

Ivo Linna ja Antti Kammiste

Pilet 10.

 

P 29.07 20.00 Kabli rannas

Rannajooga

Õpetaja Kaire Käära

NB! Vihmaga ei toimu

Pilet 5

 

P 29.07 22.00 Nigula raba rajal

LISAMATK! Päikeseloojangu - öömatk Nigula rabas unetutele seiklejatele

Giidid Marika Kose ja Kaja Kübar

Matka pikkus 7 km, kestvus koos väikese päikesetõusu piknikuga 3,5-4 h.

NB! Kohad on piiratud, vajalik eelregistreerimine tel 5656 1373

Alla 10 a lastele ei soovita

Pilet 12

NB! KUNA KOHAD PIIRATUD, SIIS TASUTA PILETID JA PASSID EI KEHTI!

 

P 05.08 19.00 Rannakodus

Indrek Taalmaa monolavastuses "Parimad palad vol 3"

Pilet 10.

bottom of page