top of page

KABLI

Päikeseloojangu rannakülad 
 

Kabli, Jaagupi, Lemme ja Treimani ei ole võõrad nimed ühelegi eestimaise rannapuhkuse sõbrale. Seda, et siin paistab kõige rohkem päikest ja sajab kõige vähem kogu Nõukogude Liidu läänerannikul, olid välja arvestanud nõukogude teadlased. Niiviisi rajati Jaagupisse legendaarne “Vzmorje” - teeneliste kosmonautide ja teadlaste puhkekoht. Siinset rannaliiva ei olevat ära põlanud ka Valentina Tereškova, esimene naiskosmonaut. Oma moosimustikad olevat ta just Jaagupi männikust korjanud. 

150 aastat tagasi uhkustasid needsamad väiksed kalurikülad oma laevaehitustraditsioonidegaHäädemeeste ja Kabli randades ehitati esimesed kaugsõidupurjekad Eestis - Julie ja Markus. Kuna meremehi sirgus tol ajal kui seeni pärast vihma, otsustati lätlastega kahasse asutada Eesti esimene meresõiduharidust pakkuv ametikool Heinastes (praegu Ainaži) . Nüüdseks asub seal Ainaži meremuuseum.

Lisaks kirevale ajaloole on siinne paik tõeline maiuspala loodussõpradele. Kes ei tea siis Kabli lindude rõngastamiskeskust või Luitemaa ja Nigula looduskaitseala. Kolada saab mitmetel matkaradadel ning uudistada näitusi RMK Kabli looduskeskuses.

Lugege lähemalt allpool, mida Kabli kandis vaadata, kus õhtul põhku pugeda ning kus head-paremat põske pista. Romantiline Rannatee juhatab teed!

 

Screenshot%202020-03-05%20at%2000.01_edi
Majutus
kaabli6.jpg
Kohalik toit
KABLI42.jpg
Mida vaadata
bottom of page