top of page

FESTIVAL 2017

2017. aasta juubelifestival toimub  26. juunist - 30. juulini

 

1.juuli - 30.juuli Häädemeeste muuseumis näitus "155 aastat Häädemeeste kihelkonda". Sissepääs tasuta

 

25. juuni 11-14.00 Ekskursioon “Häädemeeste väekad paigad”. 

Alustame tänavust festivali eelmisel aastal ülimenukaks osutunud ekskursiooniga, kus külastame müstilisi paiku ning kohtume väekate inimestega. Alustame rännakut iidsest  ja väekast pühapaigast, kuuleme Häädemeeste Ufodest ja tunnetame Jaagupi rannakivide väge. Ekskursiooni lõpus väike amps ja taimetee. Teadmisi jagavad dr. Ivo Kolts ja psühholoog Anne Linnamägi.

Ekskursioon toimub igaühe oma transpordiga ning kestab 3 h. Eelregistreerimine: Kaire Käära, tel 56980136.

Hind 10.-

 

30.juuni 22.00 Kabli rannapidu

Karl-Erik Taukar Band

Pilet 12.- / 10.- / passiga 6.-


 

1.juuli FESTIVAL PEAB JUUBELIT!

 

12-16.00 Kabli avatud hoovide päev. Muidu külaliste pilgu eest varmalt kaitstud Kabli küla hoovid avavad oma väravad - saab näha, maiustada, kuulda ja tegevustes kaasa lüüa. Siit kaardilt leiad paigad, kuhu sisse põigata

 

20.00 Juubelipidu Jaagupi sadamas. Tantsuks mängib Vanaviisi, avatud on sadamakõrts, paadisõidud, rannasaun. Üllatusena tullakse festivali avama väga kõrgel tasemel! :) Olge kohal!

Pilet 7.-

 

03.00 (2. juuli varahommikul) Päikesetõusu kontsert-piknik  "Helise ja juubelda!" Juubeldavalt kõlab akordion, torupill, kehapill, inimhääl ja linnulaul, mis äratab kogu ilma 10. juubelifestivaliks! Musitseerib akordionist, helilooja ja pärimusmuusik Kulno Malva. Varajaste ärkajatele kohvi ja pannkoogid!

Tolkuse matkaraja vaatetorn

Pilet 7.-


 

2.juuli 20.00  Kabli rannas (vihma korral seltsimajas)

Rannajooga

Pilet 5.-


 

4.juuli 20.00 Salongiõhtu Lepanina restoranis

“Merelaulude kabaree” Erkki Otsman (laul), Jaak Lutsoja (akordion), Andranik Kechek (klaver), Tanel Liiberg (kontrabass)

Meri on inimest inspireerinud sajandeid. Mereteemalisi laule on kirjutatud erinevate rahvaste poolt, sest merel on kultuure ja rahvaid ühendav osa. Sellest lauldakse nii prantsuse šansoonis, soome tangos, portugali fados, ameerika bluusis, napoli laulus kui kreeka zirtakis. Lisaks lauludele on kabareelikus õhtus ka kaasakiskuvat merejuttu ning publikut haaravat tegevust.

Pilet 12.- / 8.- / passiga 6.-


 

6.juuli 09.00 Jaagupi Kohalik Kohvik

Hommikujooga

Toimub ainult ilusa ilmaga. Pilet 5.-


 

6.juuli 20.00 Tuisuliiva õuel

"Suudluste aeg" Vaiko Eplik

Eesti üks ehedaim ning omapäraseim artist ja helilooja Vaiko Eplik on paarikümne tegevusaasta jooksul olnud tegus mitmetes ansamblites ning kirjutanud tuhandeid laule. Laulude loomisel peab Vaiko Eplik väga oluliseks just eestikeelsete tekstide kirjutamist ning oma muusikalise tegevuse eest on ta koguni saanud Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Sel kontserdil saadab Vaiko mahedat häält vaid kitarr, kuid seda ehedamalt puudutavad tema kaunid tekstid kuulaja hinge. Tema siiras ning tundeküllane muusika ei jäta külmaks kedagi ning pakub äratundmisrõõmu igaühele.

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

7.juuli 20.00 Kabli seltsimaja kiigeplatsil (vihma korral seltsimajas)

Jüri Aarma vestlusõhtu. Hiina meditsiini arst Rene Bürkland

Kabli seltsimaja kiigeplatsil (vihma korral seltsimajas)Rene Bürkland on Hiina meditsiini arst ning qigongi õpetaja, omab teadmisi hiina meditsiinivaldkonnas, on õppinud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, Tallinna Ülikoolis psühholoogiat ning lõpetanud Beijingi Hiina meditsiini ülikooli nõelravi, hiina massaaži ja hiina taimravi eriala ning omab ka juhtimiskogemust. Raamatute „Tervise alkeemia“ ja „Tark tee terviseni“ autor.

Pilet 8.- / 5.- / passiga 4.-


 

7.juuli 22.00 Kabli rannapidu

Liis Lemsalu

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

8. juuli 11.00 Kabli RMK Looduskeskuses

Lastehommik 

Alustame lastejooga mänguliste harjutustega ja võimleme keha virgeks. Jätkub väike loodusmatk giidi saatel, lõpetuseks esineb meile 8 aastane Jesper ja õpetab rõõmuga mõne sammu selgeks väikestele tänavatantsu huvilistele.

Lastele alates 5. eluaastast. Koolieelikud on oodatud koos täiskasvanu(te)ga. Lastehommiku kestvus u 1,5 - 2 h.

Pilet lastele 5.- (vanematele tasuta)

Jesperi stiilinäide


 

8.juuli 20.00 Kabli seltsimaja kiigeplatsil (vihma korral seltsimajas)

Ansambel Naised köögis

Muusikat teevad selles loomingulises koosluses tuntud eesti-rootsi muusik Sofia Joons (laul, viiul, kitarr), luuletaja ja kirjanik Kristiina Ehin (laul, karmoška) Katrin Laidre (laul, karmoška) ja regilaulik Kairi Leivo (laul). Naised köögis jätkavad vanade laulude uude ja uute laulude vanasse vormi panemist. Vanad viisid leiavad köögisoojuses ja sõpradega koos pilli mängides uued sõnad, vanad sõnad aga kohtuvad tänapäevaste teemadega ja saavad juurde ootamatu lisatähenduse. Ansambli loomingus kõlab ajatu ja rahvalauludest tuntud ilu- ja õnneigatsus segiläbi otse argielust pärit nootidega, kus elu teeb uut ja vana. Ka naaberlauast või tänavalt juhuslikult kuuldud lausekatkend võib uuele laulule alguse anda. Naistel köögis pole vaja muud teha kui kõrvu kikitada, pastakad pihus ja pillid mänguvalmis hoida, ning uskuda, et elu nagu pärimuskultuurgi praagib ise välja kõik ebaolulise. Kui laul ei löö vanadusest vankuma ega ka uute tuulte käes kõikuma, võib temaga luurele ja lavalegi minna

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

9. juuli 20.00 Rannakodu õuel

Jäääär

Pilet 10.- / passiga 5.-


 

9.juuli 20.00  Kabli rannas (vihma korral seltsimajas)

Rannajooga

Pilet 5.-

 

11.juuli 20.00 Õhtumuusika Häädemeeste kirikus

„Affetti amorosi“. 16. ja 17. sajandi laulud ja pillilood õnnelikust ja õnnetust armastusest.

Barokkansambel Floridante ja Ivo Posti (kontratenor)

Meelis Orgse (barokkviiul), Villu Vihermäe (viola da gamba), Saale Fischer (klavessiin), Kristo Käo (teorb)

Üpris kindlasti saab öelda, et kõik me, olenemata ajastust, staatusest või muust, kogeme vähemalt ühe korra oma elus Armastust. Romantika on ka ajaloo magusamaid inspiratsiooniallikaid! Et tegelikkus on sageli hullem, kui sulnis ideaal kudrutavast turteltuvipaarist, on loominguline alge tänulik ka vastamata jäänud tunnete, rahuldamata ihade ja truudusetuse eest. Et olla kultuur, peavad need tunded iga hinna eest otsima paslikku stiili ja vormi, mille kaudu avalduda või mille taha varjuda.

Isegi, kui tänane kuulaja itaalia keelt ei mõista, suudab imelise häälega kontratenor Ivo Posti oma kirgliku laulumaneeriga edastada itaallaste kirevat kirgede paletti – valmistuge nii nutma kui naerma!

Kontratenor Ivo Posti on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ning jätkanud haridusteed aastal 1996 klassikalise laulu erialal H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Aino Kõivu klassis. Aastast 2001 õppis Ivo Posti Haagi Kuninglikus Kontservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe all. Ta on täiendanud end ka Marius van Altena ja Diane Forlano juures ning osalenud Taru Valjakka, Thomas Wiedenhoferi, Michael Chance’i ja Jill Feldmani meistriklassides. Hetkel õpib Ivo Posti TÜ-s religiooniuuringute magistrantuuris ning töötab Narva Muuseumis teadusjuhina.

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-

 

12. juuli 20.00 Kosmonautika Puhkekeskuses

Ansambel Rembetes

Rembetes on ansambel, mille liikmeid ühendab armastus kreeka muusika vastu. Kollektiivi muusikaline juht Olavi Kõrre on tõenäoliselt kreeka muusika olulisim eestlasest „maaletooja“ ja ekspert. Nimi Rembetes viitab küll otseselt rembetiko muusikale, aga ansambli repertuaaris on ka teiste muusikavoolude poolt kantud kreeka muusikat. Laule esitatakse nii kreeka kui ka eesti keeles, kusjuures kõlavad paljud eestindatud kreeka "hitid", nagu Tiki-tiki tak, Hea Vasilio, Katerine jt. Õpetatakse ka kreeka tantse. Olavi Kõrre (laul, buzuki, tsoura, kreeta liira, viiul, cajon), Leonora Palu (viled, flöödid, tamburiin), Argo Mägi (mandoliin, baglama, doff, laul), Veiko Rea (akordion), Jaano Martin Ots (baglama, buzuki), Andrus Haugas (kitarr, löökpillid)

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

13.juuli 09.00 Jaagupi Kohalik Kohvik

Hommikujooga

Toimub ainult ilusa ilmaga. Pilet 5.-


 

13.juuli kell 20.00 Kabli seltsimaja kiigeplatsil (vihma korral seltsimajas)

Öölaulupidu ja simman. Margus Põldsepp, Jaanus Jantson ja Lõõtsavägilased

Laulame koos armastatud rahvalikke laule merest, meremeestest, armastusest ja kõigest sellest, mis südames ja hingel. Ansamblisse Lõõtsavägilased kuuluvad kolm noort lõõtsameest: Andres Eelmaa, Rasmus Kadaja ,Tobias Tae ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp. Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Kolme aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 280 kontsert-esinemise, üles astunud nii mõnelgi tähtsamal ja suuremal pärimusmuusika festivalil ja üritusel. Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid peaaegu iga ansambli mees on oma loo teinud. Esimesed pool aastat õppisimegi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on „Tuulelõõtsutajad“, „Untsakad“ ja eriti „Väikeste Lõõtspillide Ühing“ oma algusaegade kõlavärviga.

Pilet 8.- / 5.- / passiga 4.-


 

14. juuli 20.00 Rannakodu õuel

Ivo Linna ja Anti Kammiste kontsert

Pilet 10.- / passiga 5.-


 

15.juuli 22.00 Kabli rannapidu

The Tuberkuloited

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

16.juuli 20.00  Kabli rannas (vihma korral seltsimajas)

Rannajooga

Pilet 5.-


 

20.juuli 09.00 Jaagupi Kohalik Kohvik

Hommikujooga

Toimub ainult ilusa ilmaga. Pilet 5.-


 

21. juuli 20.00 Hingekosutusõhtu Uue-Jaani talus

Tane Mahuta väelaulud

Laulavad Tane Mahuta bändi liikmed Tom Valsberg ja Jane Kruus koos sõpradega. Tegu on väelaulude, palvete ja regilauludega erinevatest kultuuridest ja kõige võimsama elamuse saamiseks soovitatakse soojalt kaasa laulda.

Pilet 10.- / passiga 5.-


 

22.juuli 22.00 Kabli rannapidu

Terminaator

Pilet 12.- / 10.- / passiga 6.-


 

23. juuli FESTIVALI VÄEPÄEV

Kutsume teid kuuloomise aegu ühele õige väekale päevale, kus külastame müstilisi paiku, kohtume eriliste inimestega ning rändame iseenda sisemaailma. Võimalik on osa saada kogu päevast või võtta osa üksikutest sündmustest. Kogu päeva hind 19.-.

NB! Transporti ei ole korraldatud ning liiklemine toimub igaühe oma autoga.  

 

11-14.00 Ekskursioon “Häädemeeste väekad paigad”. Külastame müstilisi paiku ning kohtume väekate inimestega Tolkuse rabast Jaagupi külani. Ekskursiooni lõpus väike amps ja taimetee. Ekskursioon toimub igaühe oma transpordiga.

Eelregistreerimine: Kaire Käära, tel 56980136

Ainult ekskursioon 10.- / inimene

 

16.00-19.00 Vango Imedemaal. Kuuloomise tantsu- ja gongirännak elava tule ümber. Tantsurännakut juhib Kristina Paškevicius, gongidel ning kristall-helikaussidel Vilmar Shiff

Avatud on kohvik ning kohale võib tulla juba varem

Ainult tantsu- ja gongirännak 10.-/inimene

 

20.00 Kabli rannas (vihma korral seltsimajas). Rannajooga joogaõpetaja Kaire Käära juhendamisel

Ainult jooga 5.-

 

​25.juuli 20.00 Õhtumuusika Häädemeeste kirikus

„Õhtukellad“. TRIO Arvo Leibur (viiul), Terje Terasmaa (vibrafon), Heiki Mätlik (kitarr)

Kavas J. S. Bach, G. Grigorjeva, E. Mägi, A. Piazzolla jt.

Trio on koostööd teinud alates kontserdihooajast 1995/96. Neil on ette valmistatud mitmeid erinevaid kontsertprogramme nagu Campanella (N. Paganini muusikast), Valgete jõulude meloodiad, Viva Espańa (Hispaania muusikast) ja Astor Piazzolla tangomuusika kava. Triol on ilmunud kolm CD heliplaati Viva Espańa, Astor Piazzolla ja Eesti heliloojate Pärdi, Tüüri jt. muusikaga Drama ning DVD Grand Cafe concert. CD Tango King Astor Piazzolla võitis 2001a. EFÜ poolt korraldatud plaadikonkursil parima klassikaplaadi auhinna. Trio on andnud kontserte ka Inglismaal kuulsas Royal Festival Hallis, Prantsusmaal Luxemburgi palees, Norras, Taanis, Saksamaal, Hollandis ning Soomes.

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

26.juuli 20.00 Kosmonautika puhkekeskuses

Kosmose kirjandusõhtu: Lääneranniku poeetiline eliit vs Kosmos

Esitletakse nelja uut Ji kirjastuse eriti poeetilist luuleraamatut:Jürgen Rooste „Onerva ja Leino igavene armastus…“, Ivar Sild „Mutant kuurinurgas“, Gregor Elm „Sinine ahv“, (:)kivisildnik „Kirsiõis 007“ Lisaks neljale ullule esinevad parimad lääneranniku poeedid: Kädi Kallau, Jaak Känd, Rasmus Paesüld ja Leonora Palu.


 

27.juuli 09.00 Jaagupi Kohalik Kohvik

Hommikujooga

Toimub ainult ilusa ilmaga. Pilet 5.-


 

27.juuli 19.00 Marksoni häärberi rehe all

Filmiõhtu "Polli päevikud" ja kohtumine näitleja Tambet Tuisuga

Pilet 8.- / 5.- / passiga 4.-


 

29.juuli 22.00 Kabli rannapidu

Reket

Pilet 10.- / 8.- / passiga 5.-


 

30. juuli 20.00 Rannakodu õuel

"Oranžid tropid kõrvas". Indrek Taalmaa monolavastuses

Pilet 10.- / passiga 5.-


 

30.juuli 20.00  Kabli rannas (vihma korral seltsimajas)

Rannajooga

Pilet 5.-

bottom of page