top of page

E, 17. juuli

|

Kabli Ait

Stanislaw Lopuszynski - klavessiin (Poola)

Stanislaw Lopuszynski - klavessiin (Poola)
Stanislaw Lopuszynski - klavessiin (Poola)

Aeg ja koht

17. juuli 2023, 20:00

Kabli Ait, Mustamäe tee 2, Kabli, 86002 Pärnu maakond, Eesti

Sündmusest

Stanisław Łopuszyński on poola klavessinist ja pianist, helilooja, ühiskonnategelane. Ta lõpetas klavessiiniklassi prof. Lilianna Stawarz juures Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaülikoolis (2019). Oma kontsertidel esitab ta renessans-, barokk-, klassitsismi-, romantismi-, džäss-, lava- ja filmimuusikat. Koos oma õe Juliaga musitseerib ta duos "Harp & Chords". Stanisław korraldab Poolas palju kontserte ja propageerib klavessiinimuusikat.

Stanisław Łopuszyński on ka aktiivne vabatahtlik. Alates 24. veebruarist 2022 on ta sõitnud läbi Ukraina ligi 100 000 km, tegeledes humanitaarabi kohaletoimetamisega, konvoide organiseerimisega ja abi jagamisega Venemaa agressiooni ohvritele. Oma eluga riskides korraldab ta tsiviilisikute evakueerimist rindejoone lähedal asuvatest pommitatud linnadest ja alevitest. Tema vaprus ja pühendumus on aidanud tal päästa ligi 200 inimest.

Käesoleval kontserdil kuuleme Johann Sebastian Bachi, Francois Couperini, Louis Couperini, Wilhelm Friedemann Bachi, Domenico Scarlatti ja Stanisław Łopuszyński enda improvisatsioone.

Kontsert on vaba annetusega.

Kontserti toetab Poola Suursaatkond Eestis.

Kontserdi korraldaja Festivitas Canens.

Kontserdi toetajad

Eesti Kultuurkapital

Kultuuriministeerium

Eesti Rahvakultuuri Keskus

Pärnumaa Omavalitsuste Liit

Häädemeeste vald

Kohtade arv piiratud, registreeru Fientas.

Jaga

bottom of page