top of page

R, 30. juuli

|

Kabli seltsimaja terrass

Puuluup

Puuluup
Puuluup

Aeg ja koht

30. juuli 2021, 22:00

Kabli seltsimaja terrass, Kabli, 86002 Pärnu County, Estonia

Sündmusest

TÄHELEPANU!

Puuluubi kontsert toimub halbade ilmastikutingimuste tõttu Kabli Seltsimajas sees. Piletite eelmüük on lõppenud ja sularaha eest kohapeal on müügil piiratud kogus pileteid.

PILETID  15.-/12.- PILETILEVIS ja sularahas kohapeal.

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud). Nende esimene album “Süüta mu lumi” ilmus plaadifirma Õunaviks alt kevadel 2018, 7-tollisel vinüülil topeltsingel “Kasekesed / Käpapuu” ilmus 02.02.2020.

Olgugi, et stuudios plaadi salvestamiseni jõudsid nad alles 2018, on nad laivkoossseisuna andnud kontserte juba üle 5 aasta. Lisaks arvukatele esinemistele Eestis on nad üles astunud festivalidel Saksamaal, Soomes, Tšehhis (Euroradio Folk Festival), Ungaris, Poolas, Leedus ja Lätis.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”

Koduleht: https://www.puuluup.ee/

Jaga

bottom of page