top of page

E, 11. juuli

|

Kabli ait

Õhtumuusika. Flores de Música. Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe

Õhtumuusika. Flores de Música. Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe
Õhtumuusika. Flores de Música. Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe

Time & Location

11. juuli 2022, 20:00

Kabli ait, Mustamäe tee 2, Kabli, 86002 Pärnu maakond, Estonia

About the event

Pilet 8.-/12.- müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Anna-Liisa Eller – kromaatiline kannel, väikekannel 

Taavi Kerikmäe – harmoonium, klavikord, teremin, süntesaator

Anna-Liisa Eller (1988) on eesti kandlemängija. Ta lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi cum laude. 2013. aastal täiendas ta end Lyoni Kõrgemas Riiklikus Muusika ja Tantsu Konservatooriumis ja 2013–2014 Trossingeni Muusikakõrgkoolis. 2016. aasta sügisest jätkab Anna-Liisa õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris, kus tema juhendajad on prof Toomas Siitan ja prof Imbi Tarum.

Anna-Liisa on saavutanud silmapaistvaid tulemusi konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, teiste seas esikohad 2008. aastal Vilniuses ja 2011. aastal Helsingis rahvusvahelistel kandlekonkurssidel, millest viimasel ta pälvis ka Koistinen kantele eripreemia. 

2010. aastast õpetab Anna-Liisa Eller kannelt Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja 2016. aastast Tallinna Muusikakoolis. Tema erihuvi on varajane muusika ja nüüdismuusika. Ta on esinenud arvukatel muusikafestivalidel Eestis, Leedus, Poolas, Austrias, Hispaanias, Itaalias, Saksamaal, Norras ja Prantsusmaal. Ta on osalenud Eesti ja rahvusvaheliste varajase muusika ansamblite töös, nii solisti kui ka ansamblistina. Anna-Liisat seob aktiivne koostöö ansamblitega Supersonus (aasta 2019 suvel valmis ansambli esikplaat koostöös plaadifirmaga ECM), Kapsberger, Oni Wytars, Vox Clamantis, Floridante, Rondellus jt.

Anna-Liisa sooloplaat “Strings Attached: The Voice of Kannel” (Harmonia Mundi, 2021) pälvis aasta klassikaalbumi tiitli ja tõi esitajale Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2021).

Taavi Kerikmäe (1976) on vabaimprovisatsiooni, elektroakustilise muusika ja nüüdismuusika esitaja ja helilooja, üks ansambli U: asutajaid. Kontsertidel esineb Taavi klaveril, mitmesugustel klahvpillidel, tereminil, eritellimusel ehitatud elektroonilistel instrumentidel ja live-elektroonikal. Taavi Kerikmäe täiendas end pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise klaveri erialal magistrikraadi omandamist Prantsusmaal Conservatoire National Supérieure de Lyonis nüüdismuusika erialal. Ta on vabakutseline helikunstnik ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nüüdis- ja eksperimentaalse muusika õppejõud. Interpreedina on ta esinenud arvukatel nüüdismuusika festivalidel ja töötanud heliloojatega nagu Pierre Boulez, Tristan Murail, Vinko Globokar, Kaija Saariaho, François-Bernard Mâche, Alessandro Solbiatti, Louis Andriessen, Helena Tulve jpt.

 Improvisatsiooni alal on ta teinud koostööd tippmuusikutega nagu Chris Cutler, Fred Frith, Michel Doneda, Le Quan Ninh, Jacques DiDonato, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Uchihashi Kazuhiza, Paul Lovens, European Improvisers Orchestra jpt. 2016. aastal omistas Prantsuse Vabariik talle kunstide ja kirjanduse rüütlikraadi ordeni Chevalier des Arts et des Lettres.

Toetajad:

Kultuuriministeerium 

Eesti Kultuurkapital 

Eesti Rahvakultuuri 

Keskus Pärnumaa Omavalitsuste Liit 

Pärnu Postimees  

Häädemeeste vald 

Saint-Gobain Eesti AS

Share this event

bottom of page