top of page

N, 07. juuli

|

Kabli seltsimaja

Nii valged ööd. Helin-Mari Arder - laul, Teet Raik - kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass

Nii valged ööd. Helin-Mari Arder - laul, Teet Raik - kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass
Nii valged ööd. Helin-Mari Arder - laul, Teet Raik - kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass

Time & Location

07. juuli 2022, 20:00

Kabli seltsimaja , 86002, Kabli, Pärnu maakond, Eesti

About the event

Pilet 15.-  müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Helin-Mari Arder – laul, Teet Raik – kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass.

Helin-Mari Arderi trio on koos mänginud juba pea mitukümmend aastat, esitades originaalloomingut, eesti autorite laule ning muusikat maailma erinevaist paigust. Päikeseloojangu festivalil kõlab kindlasti originaalloomingut Helin-Mari viimastelt plaatidelt kuid samuti teiste eestimaiste autorite muusikat. Kuna lauljatar armastab esitada mitmeid maailmamuusika varamusse kuuluvaid laule nende originaalkeeltes, lipsab kavva kindlasti sisse mõni portugali- või prantsusekeelne laul, kuid ei puudu ka kaunid suvised meloodiad. Kontserdi nimiloo on lauljatar kirjutanud Eeva Pargi luuletusele, ent häid autoreid, kes on oma luulega uuteks lauludeks inspiratsiooni andnud, on palju (Kersti Meriloo, Viivi Luik, Olivia Saar, Jaan Kross, Leelo Tungal, Ilona Laaman, Ott Arder jpt).

Helin-Mari saatjateks on kitarrist Teet Raik ja kontrabassimängija Ara Yaralyan, keda seob armastus mõnusa jazzi, improvisatsiooni, bossa-nova ning originaalmuusika vastu. Trio sai kokku juba lausa mitukümmend aastat tagasi, mil Helin-Mari õppis Otsa-kooli pop-jazz osakonnas. Oma muusikaõpinguid alustas lauljatar aga hoopiski klassikalise muusika vallas, õppides viiulimängu Tallinna Lastemuusikakoolis. Hilisemad õpingud viisid ta Helsingi Ülikooli Metropolia, kus ta lõpetas pop-jazz laulu õpetaja eriala. Tänu varasematele prantsuse keele õpingutele Tartu Ülikoolis sai Helin-Mari kaasa ka mitme võõrkeele oskused ja huvi süveneda nende maade muusikasse põhjalikumalt. Nii kuulubki lauljatari repertuaari praegu laule näiteks inglise, prantsuse, itaalia, hispaania, portugali, soome, vene ja saksa keeles, ent üksikuid laule või fragmente on ka näiteks tsehhi ja läti-leedu keeltes ning isegi mõnes araabia murdes.  Viimaste aastate jooksul on Helin-Mari kirjutanud laule ka noorematele kuulajatele - tema Olivia Saare luuletusele kirjutatud "Naerulohkudega maailm" sai oma esmaesituse mudilaskooride poolt 2019. aasta Laulupeol "Minu arm".

Teet Raik on kitarrist-trompetist, kes ühtlasi ka kirjutab ja seab ise muusikat, teeb kontsertide ning helisalvestuste kõlakujundust ning osaleb multiinstrumentalistina mitmetes koosseisudes. Samuti juhatab ta Tehnikaülikooli bigbändi ning Eesti Sõjaväeorkestrit. Lisaks on tema suureks huviks videotöö ning fotograafia ning ta on jõudnud mitmeaastase tegutsemise järel ka esimeste väljapanekuteni väiksemates galeriides või näituseruumides (Paldiski Linnavalitsuse saalis,  Tallinnas Art&Repro salongis, Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Saare Maakonna keskraamatukogus, Suure-Jaani Tervisekojas jne). Ara Yaralyan on maailmatasemel bassimängija, kes ilmestab oma temperamentse pillimänguoskusega mitmeid koosseisusid (Shabat Quartet, Kari Ikoneni ansambel, Trio Sooäär-Ounaskari-Yaralyan, Maria Väli ansambel jpt). Ka Ara Yaralyan tegeleb originaalloomingu ning arranzheerimisega, eriti suureks inspiratsiooniks on talle sealjuures kodumaa Armeenia rahvamuusika ning klassikalised heliteosed.

Toetajad:

Kultuuriministeerium 

Eesti Kultuurkapital 

Eesti Rahvakultuuri Keskus 

Pärnumaa Omavalitsuste Liit 

Pärnu Postimees  

Häädemeeste vald 

Saint-Gobain Eesti AS

Share this event

bottom of page