E, 12. juuli
|Häädemeeste õigeusu kirik
Marcel Johannes Kits – tšello, Silvia Ilves – tšello, Sten Heinoja – klaver
Aeg ja koht
12. juuli 2021, 20:00
Häädemeeste õigeusu kirik, Kooli 23, Häädemeeste, 86001 Pärnu maakond, Estonia
Sündmusest
Silvia Ilves
Pärnus sündinud ja Raplas üles kasvanud Silvia Ilves kuulub muusikute perekonda, ta alustas tšelloõpinguid kuueaastaselt. Algul õppis ta tšellot Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juures, hiljem jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Silvia Ilves sai Urban Symphony liikmeks 2009. aasta lõpus, pärast Johanna Mängeli lahkumist ansamblist. 2015. aastani tegi Ilves koostööd Sandra Nurmsaluga, ühiselt anti palju kontserte.
2015. aasta algusest 2016. aasta alguseni mängis Ilves koos viiuldajate Sandra Hiie ja Johanna Marie Ainomäega keelpillitrios La Phoenix. Seejärel töötas aasta aega Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris[. 2016. aastast on Silvia Ilves endast ja oma neljast õest koosneva ansambli The Ilves Sisters eestvedaja.
2016. aastal võistles Silvia Ilves ETV telesaatesarjas "Klassikatähed", kus võitis mitu publikuhääletust ning üldkokkuvõttes 2. koha Ilves võitis seal ka EMTA eripreemia – õppe- ja kontserdireisi vabalt valitud sihtkohta.
2019. aastal osales Silvia Ilves rahvusvahelisel Arthur Kapi nimelisel tšellistide konkursil ning saavutas seal 2. koha ning 3 eripreemiat. Silvia Ilves on andnud soolokontserte, kuid tema lavapartneriks on olnud ka näiteks Kristjan Järvi, Age Juurikas, Rein Rannap, Birgit Õigemeel, Ott Lepland, Paul Neitsov, Disturbed, C-Jam, Johan Randvere, Ithaka Maria, German Gholami jt.
Marcel Johannes Kits alustas tšelloõpinguid viieaastasena ning õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juures, gümnaasiumiklassides jätkas Mart Laasi käe all. Alates 2014. aastast õppis ta Saksamaal Trossingeni Muusikaülikoolis prof. Francis Goutoni juhendamisel, aastal 2018 jätkas õpinguid Berliini Kunstiülikoolis prof. Jens Peter Maintzi tšelloklassis. Marcel on üks tuntumaid ja väljapaistvamaid Eesti tšelliste, kes on esinenud solistina Eesti, Läti, Iisraeli, Soome, Venemaa, Saksamaa jt riikide sümfooniaorkestrite ees ja näiteks Hiinas, Jaapanis ning väga paljudes mainekates saalides nagu Berliini Konzerthausi suur saal, Peterburi filharmoonia suur saal, Hamburgi Elbphilharmonie’ suur saal jt. Alates üheksandast eluaastast on Marcel mänginud klaveritrios Trio ’95 Robert Traksmanni ja Rasmus Andreas Raidega, kellega on üles astutud nii Pärnu Muusikafestivalil kui ka Saksamaal, Leedus ja Bulgaarias. Aastal 2020 võitis trio 1. koha Soomes Jyväskyläs toimunud Ilmari Hannikaineni nimelisel kammermuusikakonkursil ning pälvis Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Aastal 2019 pälvis ta Eesti Interpreetide Liidu auhinna “Aasta Interpreet” ja Kultuurkapitali “Ela ja sära” stipendiumi. Marcel Johannes Kits mängib Francesco Ruggeri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i umbes 1900. aastal valmistatud poognat. Nii pilli kui poogna on tema kasutusse andnud Saksa fond Deutsche Stiftung Musikleben.
Sten Heinoja alustas klaveriõpinguid nelja aastaselt Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis õpetaja Maie Klesmenti juhendamisel. Seejärel jätkas Sten õpinguid samas koolis õpetaja Marju Rootsi klaveriklassis ning lõpetades selle 2012. aastal. Paralleelselt õppis alates 2011. aastast ka Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna professor Ivari Ilja juhendamisel, lõpetades bakalaureuse kraadi 2015 aastal cum laude.
2017 aasta juulis omandas Sten magistrikraadi Londonis Royal College of Music`us kiitusega.
Sten on edukalt esinenud mitmetel konkursitel nii Eestis kui ka välismaal.. 2016 aasta kevadel võitis Sten Eesti Kontserti ja Klassikaraadio ning ERR-i koostöös valminud suurkonkursi Klassikatähed 2016.
Lisaks konkurssidel osalemisele annab Sten ka regulaarselt kontserte. Viimastel aastatel on teda sidunud koostöö Florida Lakes Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides, kellega Sten igaastaselt tuuridel käib. Ka Eestis esineb Sten regulaarselt, nii erinevate kammeransamblite koosseisudes kui ka solistina ning saatjana. Solistina on Sten üles astunud lisaks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrile ka Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Järvi Akadeemia Noorteorkestri, Tel Avivi ooperiorkestri ja paljude teiste orkestrite ees. Esinenud kontsertturneedel Eestis, Soomes, Iisraelis, Hiinas, USA-s, Inglismaal ja Kanadas. Sten on üles astunud koos dirigentide Mihhail Gerts, Paul Mägi, James Feddeck, Olari Elts, Risto Joost, Alexei Izmirliev, Eimear Noone, Andres Mustonen jne.
Pilet 12.-/8.- Piletilevis ja kohapeal