top of page

K, 01. juuli

|

Häädemeeste õigeusu kirik

Maali Toots (3. klass, tšello), Uku Toots (7. klass, viiul), Ebe Müntel (klaver) ja Jorma Toots (klaver)

Kavas Vivaldi, Haydn, Mozart jt.

Maali Toots (3. klass, tšello), Uku Toots (7. klass, viiul), Ebe Müntel (klaver) ja Jorma Toots (klaver)
Maali Toots (3. klass, tšello), Uku Toots (7. klass, viiul), Ebe Müntel (klaver) ja Jorma Toots (klaver)

Aeg ja koht

01. juuli 2020, 20:00

Häädemeeste õigeusu kirik, Kooli 23, Häädemeeste, 86001 Pärnu maakond, Estonia

Sündmusest

Päikeseloojangu festivali  avakontserdil esinevad: Maali Toots (3. klass, tšello), Uku Toots (7. klass, viiul),  Ebe Müntel (klaver),  Jorma Toots (klaver).

 Kavas palad soolost trioni autoritelt: Vivaldi, Bach, Haydn, Mozart, Schubert. 

 Pereansamblina tegutseb see seltskond veidi üle aasta. Laste pillimänguoskuse plahvatuslik areng avab repertuaari valikul järjest uusi võimalusi, mida püüame ka kuulajatele tutvustada.

 Maali Toots on noor tšellist, kes õpib Elleri kooli kolmandas klassis. Ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, millest silmapaistvamad on I koht Savchinski nimeliselt konkusilt Peterburis ja II koht konkursilt "Noor muusik 2019" Tallinnas. 

 Uku Toots on noor viiuldaja, kes õpib Elleri kooli seitsmendas klassis. Teda on saatnud silmapaistev edu paljudel rahvusvahelistel konkurssidel. Viimati saavutas ta I preemia konkursilt "Noor muusik 2019" Tallinnas. Uku on vaatamata noorusele andnud juba ka soolokontserte Tartus ja mujal Lõuna- Eestis. Eelmisel suvel avanes tal võimalus debüteerida solistina professionaalse orkestri ees Leigo Järvemuusika festivalil. 

 Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots on järjepidevalt koos mänginud juba viisteist aastat. Duo on edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja esinenud kõigis olulisemates kontserdipaikades üle Eesti. Lisaks klassikalisele duorepertuaarile on nende kavades sageli seaded erinevatest klassikalise muusika žanritest ja muidugi eesti muusika. Mõlemad muusikud töötavad õpetajatena Heino Elleri Muusikakoolis Tartus.

Piletid 5.-/8.- Piletimaailmast ja tund enne algust kohapealt.

Jaga

bottom of page