top of page

L, 15. juuli

|

Kabli seltsimaja

Lembit Saarsalu, Maire Aunaste. Reisile saksofoniga

Lembit Saarsalu, Maire Aunaste. Reisile saksofoniga
Lembit Saarsalu, Maire Aunaste. Reisile saksofoniga

Aeg ja koht

15. juuli 2023, 20:00

Kabli seltsimaja, Kabli Rand, Kabli, 86002 Pärnu maakond, Eesti

Sündmusest

Pilet 12. - Piletilevis, Fientas, enne algust kohapeal.

Lembit Saarsalu on eesti saksofonist, ansamblijuht ja helilooja. Teda on nimetatud saksofonikuningaks ja Eesti džässi visiitkaardiks.

Aastakümneid on ta juhatanud paljude kohalike ja rahvusvaheliste ansamblite muusikategevust. Tema rahvusvahelistest koostööprojektidest on kõige pikaajalisem ja viljakam olnud duo pianisti Leonid Vintskevitšiga.

Ta on pühendunud džässmuusika tutvustamisele koolides, olles esinenud koos Olav Ehala ja teiste tuntud eesti muusikutega rohkem kui 40 000 õpilasele. 2008-2018 töötas Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika osakonnas saksofoni- ja ansambliõpetajana.

Lembit Saarsalu ei piira end džässi kitsama raamiga – tema väljenduslaad ulatub bluusist ja svingist džässi vabade vormideni, tema improvisatsioonianne avaldub sügavalt isikupärases meloodialiinis. Laias maailmas esinedes on Saarsalu džässiklassika kõrval tutvustanud alati eesti rahvuslikku džässi, ka tema enda loomingust leiame hulgaliselt eesti rahvamuusikast inspireeritud palu.

Saarsalu on osalenud sadadel festivalidel maailma eri paigus, koostöös sümfooniaorkestritega on ta saksofonisolistina ette kandnud mitmeid džäss-sümfoonilisi suurvorme Eestis, Soomes, Rootsis ja Ameerikas. Lembit Saarsalu meistrikursused on aset leidnud mitmetes muusikaülikoolides USAs, Saksamaal, Soomes, sh Lionel Hampton School of Music, University of Idaho University of Utah, Brigham Young University, Weber State University, Darmstadt Jazz Institut.

FOTO MATI HIIS.

Kontserdi korraldaja Festivitas Canens.

Kontserdi toetajad

Eesti Kultuurkapital

Kultuuriministeerium

Eesti Rahvakultuuri Keskus

Pärnumaa Omavalitsuste Liit

Häädemeeste vald

Jaga

bottom of page