top of page

T, 22. juuni

|

Häädemeeste õigeusu kirik

Estonian Voices

Estonian Voices
Estonian Voices

Aeg ja koht

22. juuni 2021, 20:00

Häädemeeste õigeusu kirik, Kooli 23, Häädemeeste, 86001 Pärnu maakond, Estonia

Sündmusest

PILETID PILETILEVIS

Estonian Voices

Kadri Voorand – alt 

Mikk Dede – tenor 

Mirjam Dede – sopran 

Maria Väli – sopran 

Rasmus Erismaa – bariton 

Aare Külama – bass

Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene  vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar  koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist.

Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli kauaoodatud debüütalbum “Ole  hea” pälvis Eesti Muusikaauhindade 2015 Aasta Parima Jazzalbumi tiitli. 2016 aastal valiti  Estonian Voices parimaks jazzansambliks. 2018 aasta sügisel ilmus vokaalkuuiku teine album  "Taat läks lolliks". Värske album pälvis ka Eesti Muusikaauhindade Aasta Parima Jazzalbumi tiitli  2018.

Kuuikus laulavad Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja  Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.

Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida  ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti.

Mitu oma valdkonna tõelist tippu nagu Peder Karlsson (The Real Group) ja Britt Quentin  (M-Pact) on kinnitanud Estonian Voices'i ainulaadsust vokaalansamblina mitte ainult Eestis, vaid  ka Euroopas ja miks mitte kogu maailmas.

Juba ansambli esimene ülesastumine Vooranna arranžeeringutega 2011. aastal festivalil  Jõulujazz oli murranguline. Edukale avakontserdile järgnesid esinemised mitmel pool Eestis, aga  ka ringreisidel Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas.  Koostööd on tehtud Estonian Dream Big Bandiga, jazz-vokalisti Datevik Hovanesianiga ja M Pacti endise kunstilise juhi Britt Quentiniga. 2013. aastal andis Estonian Voices jõulukontserdi  koos rühmitusega New York Voices; 2016. aastal esineti koos vokaalsekstetiga Take 6. 2018  aastal esines Estonian Voices ühena peaesinejatest London A capella Festivalil, andes festivali  avakontserdi.

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1xObUPrfIINePX7vONpDht 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC7evPcxSHFCDLF1jra38Axg 

Instagram: https://www.instagram.com/estonian.voices/

Facebook: https://www.facebook.com/estonianvoices

Pilet 18.-/15.- Piletilevis ja kohapeal

Jaga

bottom of page