top of page

N, 08. juuli

|

Häädemeeste õigeusu kirik

Duo Ruut

Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi – kannel

Duo Ruut
Duo Ruut

Aeg & koht

08. juuli 2021, 20:00

Häädemeeste õigeusu kirik, Kooli 23, Häädemeeste, 86001 Pärnu maakond, Estonia

Lähemalt

PILETID PILETILEVIS

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks “tühi leht”, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis. 

Duo Ruudu debüütalbum “Tuule sõnad” ilmus 2019. aastal ning see pälvis Etnokulpidel 2020 Aasta Debüütalbumi tiitli. Album  nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel 2021 Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk Albumi kategooriates.

Oma lühikese tegutsemisaja jooksul on Duo Ruut jõudnud tuuritada mööda maailma, sh näiteks Jaapanis ning valdkonna ühel mainekaimal festivalil Celtic Connections Glasgows.

“Köitvate helidega ühes on tähendus. Vanadelt külalaulikutelt pärit lugude arhailisuse all peitub miski sügav, aegadeülene, samastutav” - Müürileht

Web: www.duoruut.ee

Spotify:https://open.spotify.com/artist/72h84OqPul8946qCx2zDcZ?si=7SHRKX6gRl2ARstOKbpw8Q

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=7-Kpt0fFgME

Pilet 12.-/8.- Piletilevis ja kohapeal

Jaga

bottom of page