top of page

K, 26. juuli

|

Kabli Ait

Ansambel Rondellus. "Maa ja taeva vahel“

Ansambel Rondellus. "Maa ja taeva vahel“
Ansambel Rondellus. "Maa ja taeva vahel“

Aeg ja koht

26. juuli 2023, 20:00

Kabli Ait, Mustamäe tee 2, Kabli, 86002 Pärnu maakond, Eesti

Sündmusest

Pilet 12.- Piletilevis, Fientas, enne algust kohapeal.

Vanamuusikaansambel RONDELLUS loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staaki algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest lauljast ja instrumentalistist, kes esinevad vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, rataslüüra, plokkflöödid, torupill, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites.

Rondellus on andnud menukaid kontserte Baltimaades, Skandinaavias, Poolas, Tšehhis, Ungaris, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Iirimaal, Venemaal ja USA-s.

Rondelluse asutajad Maria ja Robert Staak moodustavad ka ansambli tuumiku, valides repertuaari, valmistades ette kavu ja kaasates vastavalt vajadusele teisi muusikuid.

MARIA STAAK (laul) – pärast õpinguid Eesti Muusikaakadeemia lavakunstikateedris otsustas ta hoopis muusika ja laulmise kasuks. Ta lõpetas Tallinna Muusikakooli klassikalise ja džässlaulu erialal. Hiljem pühendus vanamuusikale. Ta on õppinud Euroopa prestiižikamas vanamuusika õppeasutuses SCHOLA CANTORUM BASILENSIS (Šveits) Dominique Vellardi juures laulmist ja keskaja muusikat.

ROBERT STAAK (lauto, löökpillid) – pärast Tallinna Muusikakooli lõpetamist klassikalise kitarri erialal pühendus ta lautole ja teistele vanadele näppepillidele (theorb, barokk-kitarr). Ta on õppinud Leif Karlsoni (Helsinki) ja Hopkinson Smithi (Basel) juures. Viimastel aastatel on ta tegelenud ka vanade löökpillide mängimisega, õppides seda Poul Høxbro (Taani) juures. Robert Staak on töötanud muusikatoimetajana Eesti Raadios ja aastatel 1991-1998 lautomängijana ansamblis Hortus Musicus. Ta on hinnatud ka basso continuo mängijana ja õpetab Eesti Muusikaakadeemias lautot ja generaalbassi näppepillidel.

Kontserdil „Maa ja taeva vahel“ kuuleme Keskaja ja renessansi muusika kogu oma mitmekesisuses. Laulud taevasest ja maisest armastusest, vaimulikust pühendumisest ja ilmalikust rõõmust kantud muusika.

Kontserdi korraldaja Festivitas Canens.

Kontserdi toetajad

Eesti Kultuurkapital

Kultuuriministeerium

Eesti Rahvakultuuri Keskus

Pärnumaa Omavalitsuste Liit

Häädemeeste vald

Jaga

bottom of page