top of page

R, 24. juuli

|

Häädemeeste õigeusu kirik

Albarossa

Heili Rosin - flööt, Heigo Rosin - marimba

Albarossa
Albarossa

Aeg ja koht

24. juuli 2020, 20:00

Häädemeeste õigeusu kirik, Kooli 23, Häädemeeste, 86001 Pärnu maakond, Estonia

Sündmusest

Heili Rosin alustas muusikaõpinguid 4-aastaselt Põltsamaa muusikakoolis, jätkas flöödiõpinguid 2008. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis. Hilisemad õpingud viisid teda Freiburgi Muusikakõrgkooli, Amsterdami Konservatooriumisse ning viimaks Zürichi Kõrgemasse Muusikakooli, kus omandas 2018. aastal magistrikraadi (cum laude). 

Alates aastast 2012 on ta aktiivselt osalenud Eesti ja Gstaadi Festivaliorkestrites, Norra kammerorkestris 1B1 ning 2015. aastal loodud orkestris Baltic Sea Philharmonic. 2018. aastal töötas Heili soolopikkolo flötistina Põhja-Hollandi sümfooniaorkestris. Momendil on ta vabakutseline ja lööb kaasa selliste Saksamaa tipporkestrite töös nagu Gürzenichi sümfooniaorkester (Köln), Stuttgarti Raadioorkester (SWR Symphonieorchester), Chemnitzi Teatriorkester jt. 

Tutvu Heiliga Youtube'i vahendusel

Heigo Rosin (1989) on Eesti esimene löökpillimängija, kes on spetsialiseerunud soolo- ja kammermuusikale. Hoolimata noorest east on Rosin andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal valiti Rosin “Orpheum Foundation” solistide stipendiaadiks Šveitsis, olles esimene Eesti muusik, kes nimeka fondi solistiks on valitud. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes 5 nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. 2017. aasta jaanuaris debüteeris Rosin solistina maailmakuulsas Carnegie Hallis New Yorgis. Alates 2016. aastast on ta Malletech’i löökpillide ja Sabian taldrikute ametlik artist.

Tunnustatud solistina on Rosin korduvalt üles astunud nimekate orkestritega nagu MDR Leipzig Symphony Orchestra, Riga Sinfonietta, Kiev Soloists, Kymi Sinfonietta, Klaipeda Chamber Orchestra, Belarusian State Symphony Orchestra, Baltic Sea Philharmonic ning loomulikult ka Eesti orkestriparemikuga: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ning Vanemuise Sümfooniaorkester, tehes koostööd armastatud dirigentidega: Kristjan Järvi, Risto Joost, Olari Elts, Erki Pehk, Paul Mägi ja Lauri Sirp.

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. Klassikaliste löökpillide erialal omab ta kahte bakalaureuse- ja magistrikraadi (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Flaami Kuninglik Konservatoorium) ning solistidiplomit Aarhusi Kuninglikust Muusikaakadeemiast. 2017. aastast on ta löökpillide õpetaja Tartus Heino Elleri Muusikakoolis. Õpinguaastate jooksul on Rosin lisaks tavatundidele täiendanud end paljude ülemaailmselt tunnustatud õpetajate ja solistide juures, neist tuntuim on maailma esimene löökpillisolist Dame Evelyn Glennie.

Rosin on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel, neist suuremad: Rising Stars Grand Prix 2017 Berliinis II Preemia, DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, Klassikatähed 2013 II Preemia.

Üle kümne aasta karate treenimist on Heigo Rosinale andnud idee kombineerida võitluskunsti liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

Tutvu Heigoga Youtube'i vahendusel

  Piletid 8.-/10.- Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

Jaga

bottom of page